Daug užduočių vienu metu išsunkia? Kaltas gali būti „multitaskinimas“.

 2025-01-16 

Daug užduočių vienu metu išsunkia? Kaltas gali būti „multitaskinimas“.

Darbo rinkoje dažnai ieškomi tie, kurie geba greitai peršokti nuo vieno projekto prie kito, yra energingi ir, svarbiausia, nori ir gali „multitaskinti“. Psichologas Paulius Rakštikas atkreipia dėmesį, kad gebėjimas atlikti daug darbų vienu metu iš dalies įmanomas, bet turi savo kainą. „Multitaskinimas“ – tai paviršutiniškumas.

„Nors vienu metu iš tikrųjų galima atlikti kelis daug jėgų nereikalaujančius darbus vienu metu, per tai kenčia kokybė. Tuomet nelieka galimybės iki galo įsigilinti į veiklą, praleidžiamos svarbios detalės, daugiau dalykų pamirštama. Be to, beveik nelieka jėgų panaudoti kūrybiškumo, nes dėmesys nuolat blaškomas. Tai lemia didesnę klaidų tikimybę, kelia įtampą ir sukelia sumišimo jausmą. Dėl šios būsenos dažnai sakoma „jaučiuosi išsitaškęs“, – pažymi P. Rakštikas.

Psichologo teigimu, žmonės intensyviai dalindami dėmesį tarp kelių užduočių vėliau jaučiasi labiau pavargę nei įprastai, o juos išsunkia nuolatinis dėmesio perkėlimas. Jis iš smegenų pareikalauja didesnio energijos kiekio nei susikaupiant ties vienu darbu.

„Kai kur užduočių keitimas tinka ir nekiša pagalio į ratus. Pavyzdžiui, netrukdomi galite fone klausytis žinių ir pjaustyti daržoves vakarienei. Tačiau jeigu prie jūsų prisijungia šeimos narys, kuris nori papasakoti svarbią istoriją, tarp kelių veiklų jį girdėsite prastesne kokybe. Norint kitam parodyti pagarbą, vertėtų visą dėmesį sutelkti ir kitą išklausyti darbus nukėlus į šalį“, – pataria ekspertas. 

Rūpindamasis klientų emocine gerove, mobiliojo ryšio operatorius TELE2 jungiasi prie konferencijos, skirtos emocinio atsparumo skatinimui „log-OFF. Renginys vyks vasario 6 d. Jo metu bendrovė kviečia atrasti daugiau būdų, kaip gyventi ir dirbti atidžiau saugant save. 

OSZAR »